Bar Tlenowy

Home / Bar Tlenowy

Czym jest bar tlenowy i dlaczego warto z niego korzystać?

Do Polski zawitały kilkanaście lat temu. Na fali rosnącej popularności zdrowego stylu życia zaczęły pojawiać się nie tylko w największych miastach. Zyskały sporą grupę zwolenników i wiernych fanów. Mowa oczywiście o barach tlenowych. Dziś postanowimy przybliżyć Wam zalety korzystania z ich oferty.

Czym są bary tlenowe?

Część z Was na pewno miała już okazję spotkać się z tego typu miejscami. W ciągu kilkunastu ostatnich lat podbiły one nie tylko polski rynek. Moda na bary tlenowe początkowo pojawiła się w Japonii, skąd szybko przeniosła się także od USA i krajów Europy Zachodniej. W Polsce pojawiały się już na początku lat 2000.

U podstaw tworzenia tego typu miejsc leży założenie, że w dobie pogarszającej się jakości powietrza ludzie coraz częściej muszą zmagać się z jej efektami. Wymieniane jest tu m.in. niedotlenienie organizmu. W takim przypadku bary tlenowe mają stanowić „odtrutkę”, dodatkowo polepszać ogólne samopoczucie i opóźniać procesy starzenia się komórek.

Jeśli chodzi o sam sposób funkcjonowania miejsc tego typu, kuracja polega na dostarczeniu ściśle określonej dawki tlenu w przewidzianym do tego czasie. Wykorzystuje się do tego celu specjalną aparaturę – jest on doprowadzany specjalnymi rurkami (kaniulami) bezpośrednio do nosa.

Jakie efekty daje korzystanie z barów tlenowych?

Poza chwilą relaksu i poświęceniem czasu na choćby lekki odpoczynek, korzystanie z barów tlenowych może przynieść wiele innych pozytywnych efektów. Terapia tlenowa (stosowana oczywiście z umiarem, pod okiem specjalistów) wpływa na ogólną poprawę samopoczucia. Niweluje zmęczenie, rozdrażnienie, problemy ze skupieniem uwagi, daje poczucie przypływu sił witalnych, energii. Polepsza jakość snu i podnosi poziom odporności organizmu. Pozwala walczyć z efektami działania smogu na organizm, a także z syndromem dnia następnego…

Regularne korzystanie z barów tlenowych ma także wymierne efekty w przypadku osób aktywnych fizycznie, trenujących, jak i wykonujących prace umysłowe. Tlenoterapia nie tylko zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną organizmu, ale poprawia także przemianę materii i przyśpiesza proces regeneracji.

Dodatkowymi zaletami barów tlenowych jest możliwość połączenia terapii tlenem z np. aromaterapią. Rozwiązanie takie jest idealną propozycją dla osób, które chcą skupić się na relaksacyjnych efektach tego typu kuracji.

Przeciwwskazania do korzystania z barów tlenowych

Warto pamiętać o tym, że przesada w każdym przypadku jest niezdrowa. Dotyczy to także terapii tlenowej. Zbyt częste, intensywne poddawanie się jej może przynieść efekty przeciwne do oczekiwanych. Warto pamiętać także o przeciwwskazaniach do stosowania kuracji tlenem. Są nimi np. ciąża, niewydolność oddechowa i ostre zaburzenia pracy serca. Dlatego tak ważną kwestią jest korzystanie z usług profesjonalnych barów tlenowych, pod okiem specjalistów.

Napisz do nas

Zostaw nam wiadomość, a postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.