Solcoseryl

Home / Solcoseryl

Czym jest solcoseryl i dlaczego jest idealny nie tylko dla sportowców…

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z trenowaniem, istnieje spora szansa, że obiła ci się o uszu tajemniczo brzmiąca nazwa – solcoseryl. Czym jest ten środek? Jak działa? I dlaczego warto zainteresować się nim nie tylko będąc osobą uprawiającą sport? Śpieszymy z odpowiedziami!

Na początek odrobina teorii…

Czym jest solcoseryl?

Solcoseryl jest bezbiałkowym dializatem uzyskiwanym z krwi i surowicy cieląt. W swoim składzie zawiera składniki o małej masie cząsteczkowej (do 5000 Daltonów). Znajdziecie między nimi: glikolipidy, nukleozydy i nukleotydy, oligopeptydy, niezbędne pierwiastki śladowe i elektrolity.

Jeśli chodzi o jego podstawowe właściwości, ich lista nie jest krótka. Warto od razu skupić się na najważniejszych, czyli regeneracji, wspomaganiu procesów naprawczych tkanek i syntezy kolagenu. Dodatkowo solcoseryl wspomaga krążenie krwi, zapobiega wtórnym zmianom zwyrodnieniowym uszkodzonych komórek, stymuluje metabolizm energetyczny wewnątrz komórek, ułatwia przyswojenie elementów odżywczych i transport glukozy do komórek, stymuluje odporność komórek na niedotlenienie.

Jak działa solcoseryl?

Właściwości te przekładają się na konkretne efekty. Preparat ten doskonale sprawdza się jako „wspomagacz” regeneracji u sportowców i osób aktywnych fizycznie. Sprawia, że organizm osoby stosującej go jest znacznie lepiej odżywiony, dzięki wspomaganiu przyswajania elementów odżywczych. Przekłada się to oczywiście na samopoczucie podczas treningów, lepszą sprawność i wydajność. Dodatkowo, pozytywnie wpływa na krążenie krwi, a zatem na jej transport do mięśni.

Nie są to jednak jedyne zastosowania solcoserylu. Preparat ten może być stosowany nie tylko przez osoby trenujące. Świetnie sprawdza się on także w przypadku wielu schorzeń, z którymi na co dzień muszą zmagać się osoby często zupełnie nie związane ze sportem.

Zastosowanie solcoserylu… nie związane ze sportem

Solcoseryl będący świetnym środkiem wspomagającym regenerację, sprawdza się nie tylko jako preparat podawany sportowcom. Równie dobrze może być stosowany w wielu innych przypadkach, w których kluczowym czynnikiem jest właśnie odnowa tkanek. Należą do nich m.in. leczenie wszelkiego rodzaju ran, poparzeń i blizn pooparzeniowych, odleżyn, odmrożeń, uszkodzeń skóry (także popromiennych i wywołanych wilgocią) i błon śluzowych (np. nadżerek), zapalenia rogówki albo jej owrzodzenia, wrzodów pochodzenia żylnego. Może być podawany także w przypadku regeneracji po przeszczepach (też miejsc pobrania skóry do przeszczepów) i operacjach plastycznych.

Solcoseryl jest także preparatem, który może być podawany osobom ze stwierdzonymi chorobami układu krwionośnego – w przypadku miażdżycy, chorób tętnic, zaburzeń drożności naczyń krwionośnych kończyn dolnych, niewydolności żylnej, angiopatii cukrzycowej, zaburzeń mózgowego przepływu krwi (np. po udarach). Dodatkowo może być stosowany również przez osoby cierpiące na choroby o podłożu autoimmunologicznym i zmagające się z przewlekłymi stanami zapalnymi w organizmie.

Solcoseryl a… uroda

Nie można zapomnieć także o dobrodziejstwach solcoserylu, z których korzystać mogą osoby zmagające się z problemami skórnymi. Preparat może być stosowany jako „wspomagacz” leczenia zmian trądzikowych, przebarwień, „pajączków naczyniowych” i wybroczyn. Pozytywnie wpływa też na blizny potrądzikowe i pooparzeniowe.

Brzmi naprawdę ciekawie, prawda? Przy tak szerokim spectrum zastosowań solcoseryl może być jednym z preparatów, po który może sięgnąć bez najmniejszych obaw nie tylko sportowiec, ale i każdy z nas. Po prostu – dla zdrowia!

Napisz do nas

Zostaw nam wiadomość, a postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.